Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pogrzeb prezydenta Kaczyńskiego i jego żony prawodpodobnie na Wawelu

Utworzony przez crx, 13 kwietnia 2010 r. o 10:50
lublinek widzę że ty jesteś chory z nienawiści do wszystkich którzy myślą inaczej niż twoja partia. Musisz tam być chyba nie byle kim Może nawet wystartujesz w wyborach z hasłami miłosci do bliźniego na ustach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Śmieszy mnie brak inteligencji niektórych osób. Przecież tu chodzi o pewien symbol, para prezydencka jest symbolem tych wszystkich osób które zginęły a pochowanie jej na Wawelu to oddanie hołdu tym osobom - takie przesłanie Polska chce przekazać światu. Ja się pod tym podpisuje jak najbardziej.
Dlaczego symbolem nie mogą być te młodziutkie stiuardesy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Smiesza mnie zwolennicy Prezydenta, ktorzy tak bardzo oburzaja sie na tych, ktorzy krytykowali go za zycia, a sami robia to, czym tak bardzo sie brzydza, tylko w jeszcze gorszym wydaniu - sieja tylko ferment i obrazaja ludzi. Zenada. Mi szczerze mowiac wszystko jedno, gdzie zostana pochowani, to nie zmieni mojego zycia, nic mi nie doda ani nie ujmie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jan Paweł II spoczywa w odpowiednim miejscu, ale masz racje. Mimo, że nie przepadałem za prezydentem Kaczyńskim jest mi bardzo przykro z powody jego śmierci jak i 95 innych osób. Nie nam jest podejmować decyzje gdzie zostanie pochowana para prezydencka, jednak mamy prawo wyrazić swoje zdanie czy niesmak do pomysłów "władz państwa". Mimo, że jednak czymś się wykazał w swoim życiu to moim zdaniem nie powinni, aż tak bardzo wywyższać Śp. L.Kaczyńskiego. Na Wawelu pochowane są wybitnie zasłużone osoby ( nie chce mówić ,że Kaczyński był nierobem czy coś w tym stylu) jednakże w tej sytuacji powinien zostać tam pochowany ( przepraszam ale nikogo nie chce uśmiercać) w przyszłość Wałęsa(bardziej według mnie zasłużona osoba) czy nie patrząc w stronę polityki Szymborska i inni zasłużeni. I jeszcze jedno. Tak jak ktoś wyżej napisał. Poczekajmy do oficjalnej decyzji co było przyczyną katastrofy. Chociaż myślę, że jeżeli będzie tam wina prezydenta ( rozkaz lądowania mimo, że pilot nie musiałby tego rozkazu wypełniać) to wtedy już nikt nie będzie chciał tego pochówku na Wawelu. Zresztą Polacy to wielcy hipokryci, którzy najpierw bluźnią na Śp. Prezydenta, a teraz nagle stał się dla nich wzorem i bohaterem narodowym...Nigdy nie przepadałem za tym prezydentem, jednakże miałem do niego szacunek i smutno mi z tej tragedii i śmierci tylu niewinnych osób. Niech spoczywają w pokoju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A nie przyszło wam do głowy że na Wawelu spoczywają wszystkie zmarłe głowy naszego Państwa? Więc co w tym dziwnego że następna także....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bax napisał:
A mi Ciebie. Żyjemy w demokracji i w tak ważnej sprawie jak Wawel obywatele powinni miec prawo wyboru. A ty widze masz zamydlone oczy po tym co nam serwóje TV. Każdemu jest chyba żal, ale przez to że prezydent nie żyje ja nie zmienie zdania , dla mnie był najgorszym prezydentem i koniec. A o wolność to walczyli Walentynowicz, Kuroń i inni. Ja też roznosiłem gazetki co nie robi ze mnie bojownika o wolność.
ehh, nawet szkoda mi odpowiadać na to. Po pierwsze, proszę przed wysłaniem posta, sprawdzaj błędy ort. Trochę śmieszna, nawet w tej całej grotesce innych popiskiwań, jest twoja wypowiedź z tym ortograficznym bykiem. Ale ad rem, odkąd mamy prawo decydować o miejscu pochówku innych osób??? Katedra jest własnością Kościoła i ostateczna decyzja należy do Kardynała. On tak zaś zdecydował i NIC wam do tego. Twoja opinia o śp. Prezydencie nic tu nie zmieni, a moja jest zaś zgoła inna i cieszę się, że choć w ten sposób można Go po śmierci docenić. Był zawsze moim Prezydentem. A gdybym słuchał tzw. czwartej władzy, to pewnie byłbym teraz w grupie tych, którym się otworzyły oczy, jak bardzo prasa kłamała na jego temat. Ty i tak masz u mnie pewien szacunek, bo przynajmniej nie ukrywasz tej swojej negatywnej Jego oceny. Najbardziej żal mi tych, którzy pluli na Niego za życia a teraz udają zmartwionych :/ choć muszę przyznać, że ze zdziwieniem i pewnym podziwem słuchałem wypowiedzi Adama Michnika; link dla zainteresowanych: http://wyborcza.pl/10,82983,7755572,Michni...byl_prawym.html potrafił przyznać się do błędu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
lublinek widzę że ty jesteś chory z nienawiści do wszystkich którzy myślą inaczej niż twoja partia. Musisz tam być chyba nie byle kim Może nawet wystartujesz w wyborach z hasłami miłosci do bliźniego na ustach
Gdzież tam po prostu nie lubię podłych ludzi na forum :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie.. uspokujcie się juz nie mamy królów tylko prezydentów.. i to oni w kraju sa bardzo wazni.. Słowacki zasłuzył zeby lezec na wawelu bo pisał piekne wiersze i był wspaniałym poeta.. Poniatowski bo mocno wzbogacił polska kulture unowoczesnił kraj polski.. i tak kazdy czyms zasłuzył. Wydaje mi sie zepan prezydent tez zasłuzył,nie dlatego ze sie z niego smiali i nie dlatego ze był niski.. czy prezydent zrobił cos kiedys złego nam polaką, telwizja sie z niego smiała tak jak i inni bo nie mieli pomysłu jak powiedziec o nim zle a wszyscy wiemy zejak na pierwszej stronie gazety jest jakas tragedia badz jakowes zło to lepiej sie sprzedaje od gazety z jakims sloganem charytatywnym ze ktos komus pomugł..tacy jestesmy my ludzie bardziej nas interesuje zło co media chca nam pokazywaczeby poprawic swoje statystyki dlatego tak mało słyszymy czy czytamy o dobrym bo to sie nie kupi i własnmnie dlatego mamy fałszywy obraz o niektórych ludziach na o Panu Prezydencie który nie watpliwie zasługuje na to zeby lezecna wawelu! czemu? przykłady mozna mnozyc np. Utworzy w warszawiemuzeum powstania (jak Poniatowski łazienki), w obliczy ataku rosji na Gruzje jako jedyny potrafił powiedziec Rosji: Nie!! tak nie mozna. zaden kraj sie nie opowiedział sie tak stanowczo przeciw działaniom rosji w gruzji ani usa ani uk ani francja czy niemcy itd.a my mimo ze jestesmy takmocno uzaleznieni od rosji(dostawy gazu) powiedzielismy nie to znowu zrobił jak Sobieski odsiecz wiedenską. Był to człowiekktory dbało historie polski jak miłosz o swoje wiersze. Nie zapominał o naszych korzeniach i o tym kim jestesmy, co nie którzy w dziszejszych czasach robia opuszczaja kraj bo mowia: tu sie nie da zyc (podczas okupacji niemieckiej tez sie tu nie dało zyca ale mimo to polacy walczyli o nasz kraj a teraz wyjerzdzasz bo wolisz miec wiekszy tv w domu. i Pan prezydent usiłowałto zmienic poczytajcie jego przemówienia.. nie oceniajcie ludzi pochopnie. zebyscie niemysleli ze jestemjakas stara babcia ktora kochała prezydent. Nie jestem chłopakiem z liceum mam 18 lat i który raczej nie siedzi na forach wole isc pograc w bale czy na jakas impreze a mimo to czytajac to chciałem powiedziec sowoje zdanie.dziekuje. Najszczersze kondolencje rodziną poległych pod smolenskiem. Ps.przepraszam za błedy dyslekcja siła wyzsza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tym, którzy krytykują J. Kaczyńskiego pod rozwagę; http://wyborcza.pl/1,105766,7768819,Dlacze...e_Powazki_.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jan88 napisał:
to juz gruba przesada. wawel miejscem spoczynku wielkich polakow, królów i marszałka Piłsudzkiego. Za życia bracia kaczyńscy mieli rozbudowane ego a po śmierci jednego z nich to ego uroslo do monstrualnych rozmiarow. wawel pytam się dla kogo? czy dla osoby ktora przyczyniła się do poróżnienia narodu polskiego i jego ośmieszenia za granicą? jak ktos mi powie o tych przywodcach- to ja mu odpowiem- stary nie znasz sie na dyplomacji. jest to standard. najlepiej obrazuje to zachowanie sie niemiec (nie oglosily zadnej zaloby narodowej) obamy (wyslal tylko jakis tam list z kondolencjami do polskiego ambasadora, pani hilary C. musiala sciagac z kartki wpisując tekst do ksiegi kondolencyjnej) Gordon B. chyba za bardzo nie miał co o nim powiedzieć (jak ktoś zna język angielski i oglądał jego oryginalną wypowiedź wie o co chodzi), mowił cos tam o solidarności etc. gdyby tak uczeń odpowiadał na lekcji historii dostałby 3, Nicolas S. nawet oświadczenia nie wydał natychmiast po wypadku tylko zrobił to Kouchner (minister spraw zagranicznych). Żałoba w mało znaczących krajach europejskich (po za rosja gdzie doszło do wypadku) tj. Litwa, Estonia, Łotwa, Słowacja, Czechy.
jestem tego samego zdania co jan88,miejsce na wzgórzu wawelskim jest dla wielkich polaków a nie zwykłych ludzi którzy piastują funkcje państwową , jakież to wielkie dokonania charakteryzują prezydenturę L Kaczyńskiego??? skłócenie i podział społeczeństwa,reprezentacja jednej opcji politycznej bez względu na dobro Polski.O zmarłych mówi się dobrze,albo w ogóle- dlatego więcej nie będę pisała-rodowita krakowianka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Polak~ napisał:
Właściwie nie bardzo wiadomo jak skomentować Twoje nawiedzone wypociny ale jedno wiem na pewno że- Ty wytykasz innym brak wiedzy starasz się mądrkować ale jedno jest pewne na polityce ,na ludziach itd. znasz się tak samo jak Świnia na gwiazdach przy czym świnia ma większe rozeznanie z racji inaczej rozłożonych oczu więc ma większe horyzonty jak Ty więc przestań pisać by nie błaźnić się do końca .Zaś Wawel jest jak najbardziej godnym miejscem dla każdego prezydenta nie tylko dla śp. Kaczyńskiego i jego małżonki skoro rodzina tak zadecyduje to będzie to godne miejsce dla Głowy Państwa i jego Małżonki.
TY POLAK, CO TY TAK OBRAZAZ LUDZI , OD SWIN TO KAZDY MOZE WYZYWAC POPATRZ W LUSTRO JAK TY WYGLADASZ KRETYNIE, CO MNIE INTE5RESUJE RODZINA,JEST ZASLUZONY NIECH LEZY NA POWAZKACH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale czy to on skłocał, czemu mowisz ze podzielił panstwo on nic nie dzielił sami sie podzielilismy skad bierzesz swoja wiedze z tv?prosze Cie oni licza kase, kto by nie został prezydentem dla nich zawsze bedzie zły. ludzie zastanówcie nie tacy jak wy mysleli nad tym czy go tam pochowac, nie starajcie sie byc wszechwiedzacy, gdyby na to nie zasłuzył biskup by mu nie proponował tego miejscamy nie wiemy tak naprawde o nim nic dopiero za kilka setlat o nim bedzie wiadomo prawde.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie robmy z nikogo bohatera tylko dlatego, ze zginal tragicznie. Mimo calego szacunku pogrzeb na Powazkach wystarczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stała się tragedia i był to szok, każdy rozumie że to prezydent, ale nie należy przesadzać z wywyższaniem zasług, teraz po śmierci wszyscy wychwalają a za życia narzekali. Para Prezydencka nie była związana z Krakowem, więc dla czego mają tu spocząć i to koło tak wybitnych osób. Stolica jest w Warszawie i walczono o to by jej nie przenosić i to w stolicy powinien spoczywać prezydent tam gdzie urzędował, ma rodzinę i przyjaciół. Nie zginął walcząc o Polskę, zginął na służbie, ale odradzano mu lot do Katynia. Na Wawelu jest tablica upamiętniająca osoby zamordowane w Katyniu, a tuż obok spocznie para prezydencka bo zginęła w katastrofie lotniczej. Zginęło tam 96 osób i jeżeli prezydenta pochowamy na wawelu to wszystkich powinniśmy pochować bo też byli na służbie. Prezydent Kaczorowski powinien spocząć na wawelu bo on ryzykował życie będąc na uchodźstwie, a tu o jego pogrzebie media mało co mówią. A zresztą nikt nie wie ile ludzi w tej Warszawie to jest z czystej ciekawości i żeby móc powiedzieć że byli tam i widzieli trumnę prezydenta. Media nabrały wody w usta i nie zamierzają nic powiedzieć o zdaniu obywateli. Na stronie RMF wielu apeluje by się wypowiedzieli o podzielonych zdaniach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~tomek~ napisał:
...gdyby na to nie zasłuzył biskup by mu nie proponował tego miejscamy...
Nie oszukuj się, dla biskupa to interes. Odwiedzających przybędzie, na bilecikach się zaqrobi, a może i coś ze skarbu państwa kapnie za pochówek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NÓŻ w kieszeni napisał:
NIE WIESZ czym sobie zasłużyli to wejdż na stronę idioto!
TY JESTES IDIOTA CHOCBY DLATEGO ZE UMIESZ TYLKO OBRAZAC INNYCH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie oszukuj się, dla biskupa to interes. Odwiedzających przybędzie, na bilecikach się zaqrobi, a może i coś ze skarbu państwa kapnie za pochówek.
jezeli takto rozumujeszi jezeli inni tez to bym sie z wami zgadził prezydent nie powinien spoczac na wawelu. Ale wierze ze nie to jest najwarzniejsze (mowisz tak o osobie duchownnej jeszcze w obliczu tragedi) nie nie wszyscy licza wszystko na pieniadze tak jak ty:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~tomek~ napisał:
jezeli takto rozumujeszi jezeli inni tez to bym sie z wami zgadził prezydent nie powinien spoczac na wawelu. Ale wierze ze nie to jest najwarzniejsze (mowisz tak o osobie duchownnej jeszcze w obliczu tragedi) nie nie wszyscy licza wszystko na pieniadze tak jak ty:)
Oczywiście że osoby duchowne nie lecą na kasę tak jak ja, żyją w ubóstwie a wszystko co mają rozdają biednym i potrzebującym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym kraju od wieków rządził Kosciół, ale sądzę, że wykształceni ludzie powinni zdawać sobie sprawę, że tą decyzją skłócą społeczeństwo. Czy nie żal tego, że przez kilka dni potrafimy być ludźmi wielkiego serca. Prezydent owszem niech spocznie w godnym miejscu, ale Wawel to chyba przesada. Ocknijcie się ludzie, bo za chwilę znowu będziemy wobec siebie wrogami przez czyjes chore propozycje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość- Kraków napisał:
Kler i Jarek rządzi miejscami na Wawelu!!!!!!!! BOŻE WIDZISZ A NIE GROZISZ.!!!!!!!!!
NAPRAWDE LUDZIE NIE DAJCIE SOBA RZADZIC PRZEZ NICH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 6 z 10

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...